Čo pomáha v boji proti celulitíde?

Najlepším spôsobom v boji proti celulitíde je prevencia a jej predchádzanie. Veľmi dôležitý je vyvážený prísun a výdaj energie a taktiež správne zloženie stravy. Nevyhnutné je obmedziť modernú stravu bohatú na vysoký obsah energie s nedostatočným množstvom vitamínov a minerálov.

Ďalším dôležitým a taktiež nevyhnutným aspektom v boji proti celulitíde je pohyb. Podporujete ním aktívny odsun splodín metabolizmu z postihnutých častí. Medzi odporúčané pohybové aktivity patrí rýchla chôdza, jazda na bicykli, plávanie, aqua aerobik, tancovanie a taktiež rôzne posilňovacie cvičenia s dostatočným počtom opakovaní a malými záťažami pre formovanie postavy. Naopak, neodporúčajú sa cvičenia pri ktorých dochádza k otrasom ako sú poskoky.

V boji proti celulitíde je účinná taktiež hlboká masáž.  Dochádza pri nej k výraznému prekrveniu podkožia, zlepšuje odtok lymfy, posilňuje väzivo, urýchľuje odbúravanie tukových zásob, spevňuje podkožie a kožu.

Vhodné je racionálne doplnenie stravy potravinovými doplnkami. Tie zvyšujú prietok krvi v cievach, zvyšujú odbúravanie tukov a aktivitu lymfatických ciev.

Čo na záver? Nezabúdajte, že zázračný prostriedok v boji s celulitídou neexistuje. Nedá sa odstrániť, ale dá sa veľmi výrazne zmierniť. Na to však používanie rôznych krémov určite postačovať nebude.

To čo Vám naozaj pomôže je celková zmena životného štýlu. Od výživy, cez pohybové aktivity až po pravidelnú starostlivosť o postihnuté časti tela.

Odporúčame taktiež nosenie anticelulitídnych legín, ktoré podporujú cirkuláciu krvi a vďaka patentovanej 3D tkanine pôsobia na pokožku účinnou mikromasážou po celý deň. Ak vás legíny proti celulitíde zaujali, prečítajte si viac o tejto technológii.