Liečba celulitídy

Pri liečbe celulitídy je potrebné vyzbrojiť sa značnou mierou trpezlivosti. Liečba je zložitý a často aj pomerne zdĺhavý proces. Okrem tzv. domácej liečby, do ktorej môžeme zaradiť napr. masáže, anticelulitídové krémy, striedavá sprcha a mnoho iných nám moderná medicína ponúka aj progresívnejšie metódy boja proti celulitíde.

 

Talassoterapia

Na miesta postihnuté celulitídou je nanesená biomasa z morských rias. Natreté miesta sa zabalia do špeciálnej látky. Zakryjú Vás elektrickou dekou a následné zvýšenie teploty je sprevádzané zvýšením látkovej premeny. Napoly odumreté bunky, ktoré tvoria pomarančovú kožu sa aktivujú. Aktivované bunky začnú metabolizovať nahromadené tuky a tým vás zbavovať celulitídy.

Mezoterapia

Pri mezoterapii sa liečivá látka do kože aplikuje tenkou ihlou. Po aplikovaní nezostávajú na pokožke žiadne viditeľné stopy. Ako aplikované látky sa používajú látky, ktoré sú taktiež súčasťou anticelulitídových krémov. Na rozdiel od krémov a telových mliek je tento spôsob efektívnejší.

Cellulolipolýza

Pri tomto spôsobe odstraňovania celulitídy sú do kože zavádzané tenké elektródy. Dochádza k pôsobeniu striedavého elektrického prúdu na tukové tkanivá, ktoré menia svoj náboj a tým sa ničia molekuly tuku. Pri cellulolipolýze dochádza k zmenšovaniu tukových zásob, čo má za následok zlepšenie prekrvenia a odtok lymfy.

Ultrazvuk

Pri tomto spôsobe liečby dochádza k zníženiu tukových zásob. Zákrok je bezbolestný a často sa kombinuje s inými metódami.

Pressoterapia

Pressoterapia sa zvyčajne aplikuje po vakuumterapii alebo ultrazvuku. Zlepšuje prekrvenie kože, zmenšuje opuch a zlepšuje odtok lymfy.